تبلیغات
مدرسه بسکتبال ستارگان - ادعای خواندنی مبدع سهمیه بندی لیگ بسکتبال و چند نکته پیرامون آن
مدرسه بسکتبال ستارگان
تمرین جدی همراه با نظم

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ادعای خواندنی مبدع سهمیه بندی لیگ بسکتبال و چند نکته پیرامون آن

آنهایی که بیرون مانده‌اند قطعا شرایط فنی لازم را ندارند وگرنه بازیکن مستحق از لیگ‌ها بیرون نمی‌ماند به تمام استان‌ها هم گفتیم که حق جذب یک بازیکن بومی را به صورت آزاد دارند. هر تیمی هم ۱۵ سهمیه برای جذب بازیکن دارد، مگر هر استانی چند بازیکن مطرح دارد؟ اگر ۳۰ بازیکن مطرح در هر شهر بود که چندین تیم ملی از آن بیرون می‌آمد !

به گزارش خبرنگار ما بهمن سلیمانی نائب رئیس فدراسیون بسکتبال ، مدیرعامل باشگاه کاله مازندران ( والیبال و بسکتبال ) ، رئیس هیئت بسکتبال استان مازندران و رئیس سازمان لیگ بسکتبال در گفتگو با یک خبرگزاری گفته است :  نوع ادبیات به کار رفته در مورد تیم‌های دسته اولی درست نیست و هیچ کس از این لیگ  کنار گذاشته نشد ما شش بار به تیم‌هایی که در موعد مقرر پول و مدرک را به فدراسیون ارائه نکردند، نامه و تلفن زدیم اما متاسفانه در روز قرعه کشی حاضر نشدند با این تصور که بعد از قرعه کشی باز هم می‌توانند لیگ بیایند اما این اجازه را ندادیم با این وجود مانند تجدیدی‌ها فرصت دیگری با تشکیل دسته اول ب به آنها دادیم که فقط دو تیم استقبال کردند.

وی ادامه داد: تمام بحثها در مورد این تیم ها فقط حرف است و تیم های مزبور بودجه, تشکیلات و برنامه مناسب برای شرکت در لیگ را ندارند حتی نماینده آنها در جلسات لیگ هم چند جوان هستند و نماینده معتبری ندارند.

عضو هیات اجرایی سازمان لیگ در مورد محدودیت سنی دسته اول و بیرون ماندن برخی بازیکنان تاکید کرد: در این مورد بحث کیفیت و خروجی دسته اول را باید در نظر گرفت در لیگ دسته یک چهار تا پنج میلیارد تومان پول خرج می‌شود اما خروجی آن چیست؟ آنهایی که بیرون مانده‌اند قطعا شرایط فنی لازم را ندارند !! وگرنه بازیکن مستحق از لیگ‌ها بیرون نمی‌ماند به تمام استان‌ها هم گفتیم که حق جذب یک بازیکن بومی را به صورت آزاد دارند. هر تیمی هم ۱۵ سهمیه برای جذب بازیکن دارد، مگر هر استانی چند بازیکن مطرح دارد؟ اگر ۳۰ بازیکن مطرح در هر شهر بود که چندین تیم ملی از آن بیرون می‌آمد !

بهمن سلیمانی سابقاً در مصاحبه ی دیگری گفته بود :  پیشنهادم به هیئت رئیسه فدراسیون این بود که بتوانیم در دسته یک ۵۰ درصد از جوانان، ۳۰ درصد امید و ۲۰ درصد از بازیکنان آزاد استفاده کنیم. ۲ سال با این طرح آزمایشی کار کنیم و ببینیم چند جوان به بسکتبال معرفی خواهد شد.

اما چند نکته و سوال از جناب آقای سلیمانی :

۱ ـ در خصوص دو تیم باقی مانده در گروه ب لیگ ۱ بسکتبال با توجه به تعهد فدراسیون ، شما چه تصمیمی دارید ؟ علی رغم نابودی بسکتبال باشگاهی در بسیاری از شهرها که دلیل عمده ی آن انعطاف ناپذیری فدراسیون و شرایط نامساعد اقتصادی است آیا بنا دارید این دو تیم را نیز که به واقع نماینده دو شهر هستند از گردونه مسابقات حذف نمائید و یا به دسته پائین تر بفرستید ؟ در حالیکه تیمی همانند اراک آمادگی خود را حتی جهت حضور در لیگ برتر بسکتبال اعلام نموده است .

۲ ـ با پیشنهادات غیر کارشناسی شما و تصمیمات  هیئت رئیسه فدراسیون علی رغم ادعای مطرح شده بالا ، بسیاری از بازیکنان جوان ، مستعد و توانمند که از بسکتبال کسب درآمد می نمودند و سالها برای تربیت آنها زحمت کشیده شده بود که بعضاً سن آنها به ۲۲ تا ۲۵ سال می رسد از حضور در لیگ های کشوری محروم شده اند و تنها بازیکنان جوان و محروم از دستجات ۱ و ۲ که ساکن تهران می باشند فرصت حضور در لیگ های تهران را پیدا کرده اند . نمونه تناقض در مدعای شما نیز لیگ پویا و سطح بالای تهران می باشد که سطح آن بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان از سطح لیگ ۱ کشوری هم بالاتر می باشد . در عین حال بسیاری از بازیکنان فصل گذشته سوپرلیگ نیز به دلیل سهمیه بندی های غیر کارشناسی این فصل حتنی نتوانسته اند در لیگ ۱ و ۲ فرصت حضور داشته باشند .

۳ ـ با سهمیه بندی ابداعی جنابعالی ، لیگ دستجات بسکتبال کشور عملاً تبدیل به لیگ جوانان و نوجوانان شده است و این موضوع خود باعث شده است که سطح تماشاگر این مسابقات به مقداری بسیار پائین نزول نماید . ضمن اینکه اکثریت قاطع کارشناسان بر این باورند که بازیکنان جوان و نوجوان مستعد در کنار بازیکنان بزرگسال حرفه ای ، آبدیده و توانمند می شوند . آیا بهتر نبود به جای اختصاص سهمیه ۲۰ درصدی به بزرگسالان و ۸۰ درصدی به جوانان فرضاً سهمیه ۶۵ درصدی به بزرگسالان ( که البته خود نیز در محدوده سنی ۲۲ تا ۲۷ سال می باشند )  و ۳۵ درصدی به جوانان ، امیدها و نوجوانان می دادید ؟ آیا فدراسیون و سازمان لیگ قادر به تشکیل لیگ اختصاصی جوانان نمی باشد؟

۴ ـ سوالی که همواره در اذهان بسکتبال دوستان نقش می بندد این است که چرا مرد چند شغله بسکتبال یعنی نائب رئیس فدراسیون بسکتبال ، رئیس سازمان لیگ بسکتبال و رئیس هیئت بسکتبال استان مازندران به عنوان مدیرعامل باشگاه کاله در لیگ برتر والیبال با هزینه میلیاردی  تیمداری می نماید اما نه تنها حاضر به تیمداری در لیگ برتر بسکتبال نمی باشد بلکه با کمترین هزینه کاله را روانه لیگ یک می نماید به طوریکه مبلغ قرارداد بازیکنان بومی این تیم در فصل گذشته بعضا به ۲ ، ۳ و ۴ میلیون تومان می رسید .

۵ ـ حال که نامی از آقای بهمن سلیمانی آورده شده خوب است که ایشان نسبت به عملکرد دوران طولانی مدیریت خویش در هیئت بسکتبال مازندران پاسخگو باشند و بیان فرمایند که تاکنون چه اقداماتی در این هیئت داشته اند ؟ در طول این سالها چند بازیکن ملی پوش و لیگ برتری از مازندران معرفی شده است در حالیکه در گذشته بازیکنان صاحب نامی از مازندران و شاخصاً بابل به عنوان قطب بسکتبال شمال کشور به تیم ملی معرفی شده بود . تیم های پایه مازندران نسبت به سنوات گذشته چرا اینچینین افت داشته اند و دلیل کنارگذاشته شدن و عدم بکارگیری مربیان صاحب نام ، کارآمد و توانمدنی نظیر محمدکاظم موقتی ، مهندس قلی زاده ، پرویز لحیم چی ، حمیدکاشانی ، کیانوش ساعی ، علیرضا یوسفی و … که انصافاً هر استانی محتاج چنین مربیانی است چیست ؟

در پایان باید گفت که نگارنده این مطلب منکر زحمات و خدمات جناب آقای سلیمانی نمی باشد و این انتقادات نیز تنها به منظور اصلاح امور و ارتقای سطح بسکتبال و از روی دلسوزی و نیت خیر مطرح می شود چه بسا که ایشان در آخرین خدمت خود اقدام به ساخت خانه بسکتبال کاله بابل با هزینه شرکت کاله نموده اند که جای بسی تقدیر دارد .

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : arash baradari

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • کدام مطالب این وبلاگ برای شما جذابیت بیشتری دارد؟نویسندگان

ماساژور همراه میکروادکلن مردانه Carolina 212 Menادکلن مردانه کریستین دیور فارنهایتماشین ریش تراش مردانهانرژی زا boost کافئینمكس نچرال اسلیمینگدرمان سفیدی موافزایش قد نچرال و لـ.ـثمو زن گوش و بینی hygienicافزایش قد نچرال و لـ.ـثکرم لایه بردار فرانسویعطر زنانه ورساچ versaceعطر Paco Rabanne one MILLIONجنسینگ